Tréning
Hasznos anyagok a workshop koncenpciójához és megvalósításához
A Tananyag, a Tréning kurzus, és a Canvas (áttekintő táblázat) itt tölthető le:
Tananyag
Tanfolyam
Canvas (áttekintő táblázat)
Ez a tanfolyam 7 modulból, valamint egy bevezető modulból áll, amelyeket az ARTCcWORKers projekt partnerei készítettek.
Minden téma szoros kapcsolatban áll egymással, és előkészíti az árnyszínházi előadások modulját. A különböző feladatok a játék megszervezése körül forognak: mint például a forgatókönyv megírása, figurák, installációk készítése az árnyjátékhoz, saját szerepek megtalálása a csoportban, interkulturális árnyszínházi játék előkészítése a művészeti és kulturális dolgozókkal együtt, kommunikáció és kritikus helyzetek kezelése, történetírás, modellek készítése. Cél továbbá, hogy a résztvevő megismerkedjen az önálló életvitel mozgalommal és a társadalmi beilleszkedés folyamatával.
Milyen sorrendben használhatók a modulok és almodulok?
A modulok szerint differenciált tanfolyam tantervét egy másik dokumentumban ismertetjük, az egyes modulokban alkalmazandó módszertan kidolgozásával együtt. A tanfolyamot a világjárvány által még mindig érintett jelenlegi körülményekre való tekintettel személyesen vagy online, ezen a Moodle kurzuson keresztül lehet elvégezni.
0. Modul – Bevezetés
A kurzus bevezető része az ARTcoWORKers projekt módszertanával foglalkozik.
1. Modul – Az önismeret fejlesztése
Az “Önismeret fejlesztése” modul három alfejezetből áll, melyek: önkifejezés, a kreativitás fejlesztése és önbizalomépítés. A cél a kreativitás összetevőinek megértése, a kreatív gondolkodás fejlesztése és az önismeret kezelése.
2. Modul – Önálló életvitel, ENSZ CRPD és sorstársi tanácsadás
Ez a modul az önálló életvitellel, az ENSZ CRPD-vel és a sorstársi tanácsadással foglalkozik. A cél új online eszközök elsajátítása, a kreativitásra és az önreflexióra összpontosítva.
3. Modul – Uniós polgárság aktív polgárság
Az Uniós polgárság, aktív polgárság modul segít fejleszteni az interkulturális kompetenciákat, az empátiát, a kulturálisan különböző emberekkel való kapcsolatokat. Az alfejezetek címe: globalizáció, aktív polgár; identitások és interkulturalitás; mások tudatosítása.
4. Modul – Kommunikáció
A kommunikációs modul az erőszakmentes kommunikációval, az asszertív kommunikációs technikákkal és a “fogyatékosság-barát” kommunikációval foglalkozik.
5. Modul – Inklúzió
Az Inklúzió modulban pozitív és negatív példákat említünk, kifejezetten a világjárvány időszakára vagy annak hatásaira vonatkozóan. Megosztjuk a művészet területéről származó jó gyakorlatokat, elsősorban a világjárvány vagy más hasonló elszigeteltségi helyzetekre összpontosítva.
6. Modul – Árnyszínház
Az árnyszínházi modul az egyes csapattagok konkrét szerepeinek reflektálásáról és önreflexiójáról szól az előadás tervezése, a próbák és a produkciós időszak alatt.
7. Modul – Vegyes tanulás, online tanulás
A Vegyes tanulás, online tanulás modul a társadalmi inklúzió tervezésével és az online térben való akadálymentességével foglalkozik.